fbpx

Animacje reklamowe 2D

Animacje 2D to opowieści, dzięki którym Twoi klienci łatwiej zrozumieją Twój produkt oraz usługi, to również świetne narzędzie sprzedażowe w czasach kiedy wideo zdominowało przekaz nie tylko social media. Animacja 2D to idealne rozwiązanie budujące wizerunek marki wykorzystujące nie tylko obraz, ale również dźwięk oraz ruch.

Przygotowanie animacji 2D rozpoczynamy od stworzenia konceptu, zebrania materiałów, następie tworzymy scenariusz, przygotowujemy teksty do animacji i lektora, następnie przechodzimy do tworzenia animacji (motion design). Po stworzeniu animacji praktycznie od zera film trafia do udźwiękowienia, a tekst do nagrania lektorskiego.

Możemy stworzyć dla Ciebie animację typu: explainer video, realistyczną animację postaci, animację produktową, animowaną infografikę, animację storytellingową czy takie formaty jak animacja 2D szkoleniowa, animacja dwuwymiarowa czy animacja 2,5D.

Animacje reklamowe

Explainer Videos

Twój produkt trudno objaśnić jednym zdaniem? Chcesz przybliżyć swoją firmę lub produkt potencjalnym klientom? Wykorzystaj moc Explainer Video i przedstaw atuty swojego produkty w niebanalny i atrakcyjny sposób.

Explainer Video to proste i krótkie formy animowane. W reklamie wykorzystywane są przede wszystkim do objaśniania w prosty sposób usług, strategii, produktów czy procesów, które są skomplikowane. Ten format animacji 2D idealnie sprawdzi się zarówno w kampanii reklamowej, jak i na targach czy w użyciu do social mediów oraz WWW.

Dobra animacja Explainer Video przyciągnie uwagę branży i klientów, czy też sprzeda Twoje produkty lub usługi. Jednak nie tylko.

Odpowiednie wykorzystanie tej formy animacji 2D pozwoli Ci też wyróżnić i objaśnić funkcjonalność produktu, uwypukli twoją przewagę rynkową, zmniejszy liczbę zwrotów produktów w Twoim sklepie online czy po prostu zaoszczędzi licznych pytań od klientów.

Animowana reklama w postaci expliner video, czyli tak zwane „explainery” mają niemal nieograniczone zastosowanie. Idealnie sprawdzają się w komunikacji w serwisach społecznościowych, reklamach na Youtube, jako reklamy na ekranach LCD czy na targach.

Animacje 2D

Animacje szkoleniowe

Chcesz wprowadzić nowego pracownika w prosty sposób do firmy i jednocześnie oszczędzając czas? Potrzebujesz materiałów na spotkanie z klientami? Idealnym rozwiązaniem będą animacje szkoleniowe, dzięki którym Twoja platforma e-learningowa wzbogaci się o kreatywne i angażujące treści.

Animację szkoleniową czy manual możesz wykorzystać, dodając do programu szkoleniowego dla początkujących pracowników, uatrakcyjnić prezentację ofertową czy ogłoszenie o pracę umieszczając w niej interaktywną animację 2D objaśniające Twoje usługi i firmę.

Szkolenie rozszerzone o tę formę wzmacnia przekaz, sprawia, że e-learning jest ciekawszy, wyobraźnia widza bardziej pobudzona, a materiał szkoleniowy znacznie łatwiej przyswajalny.

Animacja 2D

Animacje produktowe

Prezentuj swój produkt za pomocą efektownego i łatwego do zrozumienia wideo. Docieraj do odbiorców, wyjaśniaj trudne i skomplikowane elementy oferty, pokazuj proces tworzenia produktu i efekty działania.

Dzięki produktowej animacji 2D wzmocnisz przekaz marketingowych, wesprzesz działania sprzedażowe, zbudujesz brand awerness oraz dotrzesz do wyobraźni swojej grupy docelowej. Inną postacią animacji produktowej jest showreel. To wideo pokazujące w skondensowany sposób Twoją ofertę, portfolio czy usługę.

Animacje 2D

Infografiki animowane

Filmy animowane możesz wykorzystać nie tylko w prezentacji oferty. Videoinfografiki to animacje 2D coraz częściej spotykane w internecie, a zwłaszcza w social mediach.

Ten rodzaj animacji w przejrzysty sposób pokazuje i objaśnia dane, świetnie też działa na wyobraźnie wykorzystując połączenie liczb, dźwięku i ruchu.

Videoinfografiki wykorzystują motion design, storytelling, visual text oraz nagranie muzyki, dźwięku i lektora, aby w pełni przekazać ofertę klienta. To właśnie ten zestaw narzędzi sprawia, że film i postaci w nim użyte tak przemawiają do widza.

Taki film to nie tylko nudne dane to przede wszystkim wciągającą opowieścią. Pokazując dane, możemy opowiadać historię (storytelling), dzięki czemu animacja wciąga, ciekawi i sprzedaje!

Animacja 2D

Animacje Storytellingowe

Digital Storytelling to już wyraźny trend w komunikacji marketingowej dwudziestego pierwszego wieku.

Wykorzystaj to i stwórz z nami animacje 2D, które opowiedzą Twoją historię w porywający sposób. Wykreujemy dla Ciebie koncepcję, opracujemy scenariusz, napiszemy porywający tekst dla lektora, nasze studio nagra tekst, dobierze muzykę i stworzy udźwiękowienie!

Dzięki storytellingowi zamkniętemu w animacji 2D budujesz świadomość marki, przywiązujesz klientów, budujesz sprzedaż, minimalizujesz koszty obsługi klienta i wiele więcej.

Performance Marketing

Kampanie reklamowe

Animacje 2D idealnie nadają się do wykorzystania w kampaniach reklamowych skierowanych na zwiększenie świadomości marki, ale nie tylko. To idealne narzędzie, które sprawdzi się świetnie w kampaniach nastawionych na generowanie sprzedaży.

Sprawimy, że Twoja animacja dotrze to starannie wyselekcjonowanej grupy docelowej, zdobędzie niesamowity zasięg i sprzeda Twoje produkty.

Wypromujemy ją w takich mediach jak Facebook Ads, Youtube Ads, LinedIn Ads, TikTok Ads czy Google Display Network. Więcej przeczytasz w usłudze Kampanie reklamowe.

Dołącz do grona zadowolonych klientów!

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24h!

Proces

Jak wygląda współpraca z nami?

Brief

Zanim zaczniemy rysować dla Ciebie animacje obiektów i postaci, pisać skrypt czy nagrywać lektora spotykamy się na warsztacie, podczas którego omawiamy Twoje oczekiwania, technikę wykonania, opisujemy dokładnie cały proces powstawania animacji. Całość zbieramy w jeden dokument (brief) i akceptujemy go z Tobą.

Scenariusz

Zanim przejdziemy do kolejnych kroków produkcji, animacji 2D należy stworzyć scenariusz, a więc opis animacje scena po scenie. Scenariusz zawiera nie tylko opis scen, ale również ich długość, styl wykonania, tekst dla lektora, opis przejść pomiędzy kolejnymi ekranami, a nawet ważne elementy udźwiękowienia. Scenariusz tworzymy w oparciu o wcześniej przygotowany brief, zaplanowane sceny oraz wybrany sposób komunikacji.

Storyboardy

Podczas tego etapu tworzone są storyboardy. A więc plansze odwzorowujące scenariusz, scena po scenie – początkowo w postaci prostych szkiców, z czasem zmieniają się w profesjonalny komiks. Jeśli założenia tego wymagają, animatorzy przygotowują propozycje postaci, krajobrazów i scen. Storyboardy przypominają nieco komiks, który później ożywa w postaci animacji 2D.

Motion Design

Na tym etapie projektu trafia on do animatora (motion designera), który zajmuje się animacją postaci w tym ruchów części ciała, krajobrazów, scen. Zespół profesjonalistów Nestry zaczyna etap tworzenia animacji 2D. Postacie zaczynają żyć, całość nabiera kształtu, animacja przybiera niemal finalny wygląd.

Lektor, udźwiękowienie, muzyka

Po etapie tworzenia animacji 2D, czyli motion designu. Animacja oraz skrypt, wraz z tekstem dla lektora trafiają do studia nagrań. Lektor nagrywa tekst. Po tym etapie animacja 2D może wymagać dopasowania do lektora, tak by sceny animacji zgrywały się z tym, co mówi lektor oraz z dźwiękiem. Dopasowanie wymaga korekty samej animacji, a czasami ponownego nagrania lektorskiego.

cytaty
W ramach współpracy z Nestry tworzymy liczne projekty digitalowe, w tym rozbudowane witryny internetowe, landing pages, mailingi czy sesje fotograficzne do kreacji online. Realizacje prezentują najwyższy poziom – rozwiązania są kreatywne i co najważniejsze uwzględniają cele i uwarunkowania biznesowe. Poza tym zadania są zawsze realizowane na czas, co dla każdego marketera jest nieocenioną zaletą. Warto podkreślić świetne przygotowanie merytoryczne konsultantów Nestry, znajomość narzędzi digitalowych i kompleksowe podejście do zlecanych zadań. Polecam! Witold Wolny
Przez kilka miesięcy pracowałam z tą firmą – stworzyli dla nas wspaniałą stronę internetową. Bardzo szybko radzą sobie z każdym problemem, mają super pomysły i bardzo profesjonalne podejście. Dziękuję za super współpracę 🙂 Antonina Janczak
Bardzo polecam Nestry. Firma wspiera działania marketingowe naszej firmy. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu, terminowości i niecodziennych rozwiązań marketingowych. Piotr Całka
Bardzo polecam Nestry. Firma wspiera działania marketingowe naszej firmy. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu, terminowości i niecodziennych rozwiązań marketingowych. Lena Ilnicka
Podejmując współpracę z agencją interaktywną Nestry wybiera się 100% profesjonalizm. Rozległa wiedza branży poparta ogromnym doświadczeniem w realizacji szerokiego spektrum usług jest gwarancją wysokiej jakości każdego realizowanego przez Nestry projektu. Doskonały kontakt z Agencją sprawia, że projekty odzwierciedlają oczekiwania klienta zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. Na szczególną uwagę zasługuje aspekt wizualny kreacji tworzonych przez Nestry. Projekty graficzne są dobrze skomponowane, wpisane w kontekst, przejrzyste i współczesne. Fotografie emanują znajomością kunsztu, opowiadają historię i po prostu cieszą oko. Stawiając na Nestry można mieć pewność, że jest się w dobrych rękach – zdecydowanie polecam! Jakub Chmielewski
Potwierdzamy profesjonale podejście do biznesu. Rzeczowo, fachowo + doradztwo i myślenie na każdym etapie wdrożenia. Realizacja dla nas to strona internetowa Broker Druku. Gorąco polecam.”;”Przemysław Gąsiorowski Przemysław Gąsiorowski

Portfolio

Zobacz nasze realizacje

Co warto wiedzieć?

Animacje reklamowe 2D

Animowane filmy świetnie nadają się jako reklamy w social mediach takich jak Facebook, TikTok, czy Youtube. Warto też zauważyć, że animacje częściej niż zwykłe posty stają się viralami, dzięki czemu docierają do znacznie szerszego grona klientów w sposób organiczny.

Animowana reklama w prosty i przystępny sposób objaśni w Twój produkt podczas prezentacji, w internecie. Jednak nie tylko produkt.

Film animowany z pewnością szybko objaśni, z jakich elementów składa się Twoja oferta, jaka jest struktura Twojej firmy czy specyfika pracy. Animowana historia firmy z pewnością zapadnie w pamięć, wszystkim pracownikom i klientom podczas firmowych eventów.

Animacje 3D można wykorzystać do przedstawienia produktów w Twoim sklepie. Dzięki, tak zwizualizowanemu produktowi klient będzie mógł obejrzeć go z każdej strony, niemal jakby był w sklepie stacjonarnym.

Motion design – więcej niż animacja reklamowa

Zaprezentuj swój produkt w kreatywny i niepowtarzalny sposób. Wyjaśnij, jak działa Twoja firma, produkt czy usługa dzięki potencjałowi animacji. Dla naszych klientów przygotowujemy animacje reklamowe 2D, Explainer Videos, whiteboarding videos, animowane spoty reklamowe, animacje do filmów czy Motion Graphics.

Animacje, które tworzymy, możesz wykorzystać w komunikacji w social mediach, reklamach na Youtube, telewizji, telebimach, monitorach LCD czy jako idealne i intrygujące tło dla Twojego stoiska na targach.

Explainer Video – pozwól zrozumieć swój produkt

Chcesz przybliżyć swoją firmę lub produkt potencjalnym klientom? Wykorzystaj moc Explainer Video i przedstaw atuty swojego produkty w niebanalny i atrakcyjny sposób.

Explainer video to rodzaj spotu, który w prosty sposób wyjaśni trudne produkty i usługi. Ta forma idealnie sprawdza się w przypadku produktów eksperckich oraz tych, które dopiero wchodzą na rynek. Są niezastąpione w wyjaśnianiu strategii i procesów firmowych.

Jak pracujemy tworząc animację reklamową?

Niezależenie od rodzaju animacji reklamowej i techniki tworzenia animacji i realizacji intrygujących spotów podchodzimy kompleksowo.

Rozpoczynamy od przygotowania pełnego scenariusza, przez storyboardy, nagranie w studio lektorskim, aż po udźwiękowienie. Jeśli tworzysz film do kampanii online lub social mediów, nasi specjaliści pomogą ci go wypromować.

Dzięki temu nie musisz się martwić o cały proces realizacji, a nawet promocji. Wszystkie etapy tworzenia animacji 2D bierzemy na siebie. Nasze studio zajmie się wszystkim za Ciebie, a Twój film będzie docierał do Twojej grupy docelowej.

Dlaczego wart wybrać studio Nestry

Animacja 2D lub animacja 3D to świetny sposób na prezentację firmy, produktu czy usług. A My wiemy jak stworzyć angażującą, ciekawą i wciągającą animację reklamową. 

Animowana reklama stworzona w studio Nestry zaskakuje kreatywnością oraz nieszablonowymi rozwiązaniami. Nasi animatorzy i rysownicy posiadają niezbędne kompetencje i umiejętności do wykonania każdego nawet najbardziej wyszukanego projektu.

Uwielbiamy storytelling i dobrze opowiedzianą historię. Dlatego proste historie oraz kreatywne rozwiązania pozwolą Twoim klientom zanurzyć się w świecie Twojego brandu. 

Technikę produkcji i skrypt zawsze tworzymy w taki sposób, aby był dopasowany do środowiska, w którym będzie odbywała się ekspozycja wideo.

Inaczej projektujemy na potrzeby digitalu, mediów społecznościowych a inaczej na ekrany LCD w warszawskim Metrze. Dzięki tym wszystkim elementom docieramy do dokładnie sprecyzowanej grupy docelowej, budując Twój brand.

Nestry
5.0
Na podstawie 11 opinii
powered by Google
js_loader